Obóz Łukęcin 2019 - wyjazd

wtorek, 18 czerwiec 2019

W najbliższą niedzielę (23.06) wyjeżdżamy na nasz pierwszy obóz do Łukęcina! Poniżej najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu.

PREZENTACJA ZE SPOTKANIA INFORMACYJNEGO

Wyjazd i zbiórka

Odjazd autokaru planowany jest na godz. 9:00. Na zbiórkę zapraszamy o 8:30. Miejsce zbiórki zaznaczone na mapce. https://drive.google.com/open?id=1yJVjjcxaXgd7nE4pIiDB6Fngj2ZsT0qC&usp=sharing

Na czas zbiórki wywieszone zostaną listy grup wraz z numerami telefonów do poszczególnych wychowawców. Wychowawcy zostaną Państwu przedstawieni i będą do Waszej dyspozycji do czasu odjazdu autokaru.

Na obóz pojedziemy dwoma autokarami. Na autokarach będą umieszczone listy osób jadących danym autokarem.

Dzieciom źle znoszącym podróż proszę zaaplikować sprawdzone leki na chorobę lokomocyjną.

Dojazd na miejsce

Planowany dojazd na miejsce jest około godziny 17:00. O godz. 18:00 dostaniemy obiado-kolację w ośrodku.

Na czas podróży prosimy wyposażyć dzieci w suchy prowiant.

Osoby, które podróżują własnym środkiem transportu proszone są o dojazd w tym samym czasie. Pokoje dla naszego obozu będą przygotowywane na godz. 16:00.

Lekarstwa

Wszystkie lekarstwa, które przyjmują dzieci proszę przekazać wychowawcom wraz z informacją o dawkowaniu. Dzieci w trakcie obozu nie przyjmują same żadnych substancji.

Kieszonkowe

Pieniądze na wydatki dzieci można przekazać wychowawcom w podpisanych kopertach. Można także załączyć sugestie dotyczące ich wydawania.

Pakowanie

Osoby jadące autokarem prosimy o spakowanie się w jedną torbę/walizkę oraz jeden bagaż podręczny.

Co należy zabrać

  • odzież sportową
  • karate-gi oraz zestaw ochraniaczy do treningów karate (jeżeli posiadamy)
  • obuwie sportowe przeznaczone do zajęć w terenie
  • nakrycia głowy
  • stroje kąpielowe
  • kremy ochronne

Karty kwalifikacyjne

Przypominam także o konieczności dostarczenia wypełnionej karty kwalifikacyjnej. Osoby które nie dopełniły jeszcze tej formalności proszę o przekazanie karty wychowawcy podczas zbiórki dokument w załączeniu).

Kleszcze

W związku z prośbami rodziców dotyczącymi zwrócenia większej uwagi na problem kleszczy, które mogą wystąpić w nadmorskim lesie, sugerujemy spakować dzieciom środki zabezpieczające. Prosimy także o poinformowanie dzieci o konieczności sprawdzania swojej skóry każdego dnia oraz o konieczności skorzystania z pomocy pielęgniarki w przypadku znalezienia czegoś niepokojącego. My ze swojej strony zadbamy o kontrolę i edukację w tym zakresie, ale Wasza rozmowa z dziećmi z pewnością zwiększy skuteczność działań.

Proszę jednak nie powodować u dzieci nadmiernego strachu tym zagadnieniem. Do tej pory w Łukęcinie zdarzały się pojedyncze przypadki „złapania kleszcza” przez uczestników obozu.

Opieka medyczna

Uczestnikami obozu pod względem zdrowotnym będzie zajmował się lek. Grzegorz Niemiec specjalista medycyny rodzinnej, pracujący z dziećmi i dorosłymi w przychodni w Konstancinie Jeziornie..

Telefony

Na obóz dzieci mogą wziąć ze sobą telefony. Korzystanie z nich będzie jednak ograniczone. Uczestnicy obozu będą mieli dostęp do swoich telefonów w określonych godzinach w ciągu dnia, ustalonych wcześniej z wychowawcą.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy obozu są objęci polisą NNW.

Adres ośrodka

Dom Wypoczynkowy Polana

Ul. Piwna 1 – Łukęcin

72-400 Kamień Pomorski

 

 W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 505093616.