Obóz letni Neum - wyjazd

poniedziałek, 08 lipiec 2019

W najbliższy czwartek (11 lipca) wyjeżdżamy na obóz do Neum w Bośni i Hercegowinie. Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje dotyczące naszego wyjazdu.

Dokumenty

Każdy uczestnik obozu musi posiadać ważny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty. Dodatkowo każdy uczestnik ma obowiązek dostarczenia, najpóźniej w dniu wyjazdu, wypełnionej karty kwalifikacyjnej.

Wyjazd i zbiórka

Odjazd autokaru planowany jest na godz. 22:00. Na zbiórkę zapraszamy o 21:30. Miejsce zbiórki zaznaczone na mapce. https://drive.google.com/open?id=1yJVjjcxaXgd7nE4pIiDB6Fngj2ZsT0qC&usp=sharing

Na czas zbiórki wywieszone zostaną listy grup wraz z numerami telefonów do poszczególnych wychowawców. Wychowawcy zostaną Państwu przedstawieni i będą do Waszej dyspozycji do czasu odjazdu autokaru. Na zbiórce będzie także obecne pani pielęgniarka, która będzie towarzyszyć nam w czasie całego wyjazdu, również podczas podróży.

Na obóz pojedziemy autokarem klasy lux posiadającym wszystkie potrzebne udogodnienia, zapewniające komfort w czasie długiej podróży.

Dzieciom źle znoszącym podróż proszę zaaplikować sprawdzone leki na chorobę lokomocyjną oraz poinformować wychowawcę o konieczności podania leku.

Podróż

Podróż do Neum będzie dwuetapowa. Po ok 19 godzinach podróży (czyli ok. godz. 17:00 w piątek) dotrzemy do miejscowości Bihać, gdzie spędzimy noc w hotelu Ada. Wieczorem dostaniemy obiado-kolację a rano śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Parku Narodowego Una. Po zakończeniu wycieczki udamy się w podróż do Neum, gdzie dotrzemy w godzinach wieczornych (ok. 19:00). Na miejscu po zakwaterowaniu otrzymamy posiłek.

Na czas podróży prosimy wyposażyć dzieci w prowiant oraz pieniądze na ewentualne zakupy jedzenia. Przydatne będą też monety euro, ponieważ na części stacji toalety są płatne.

Plan pobytu

Od niedzieli 14 lipca do poniedziałku 22 lipca będziemy stacjonować w Neum. Planowane są wycieczki, które jeszcze zostaną domówione z rezydentem na miejscu. W standardowe dni będziemy realizować program sportowo wypoczynkowy, czyli przeznaczymy sporo czasu na treningi, plażowanie i kąpiele.

Lekarstwa

Wszystkie lekarstwa, które przyjmują dzieci proszę przekazać wychowawcom wraz z informacją o dawkowaniu. Dzieci w trakcie obozu nie przyjmują same żadnych substancji.

Kieszonkowe

Pieniądze na wydatki dzieci można przekazać wychowawcom w podpisanych kopertach. Można także załączyć sugestie dotyczące ich wydawania.

W Bośni i Hercegowinie walutą jest marka zamienna (marka konwertybilna). Jednak w Neum można swobodnie płacić euro, zatem sugerujemy kieszonkowe w tej walucie. Marka zamienna jest walutą, którą bardzo ciężko kupić w Polsce. Na podróż można mieć także kuny chorwackie.

Pakowanie

Prosimy o spakowanie się w jedną torbę/walizkę oraz jeden bagaż podręczny. Biorąc pod uwagę, że w podróży mamy nocleg, sugerujemy zabranie do bagażu podręcznego niezbędnych kosmetyków oraz bielizny i ubrań na przebranie. Ręczniki otrzymamy w hotelu.

Co należy zabrać

  • odzież sportową (dostosowaną do wysokich temperatur)
  • karate-gi oraz zestaw ochraniaczy do treningów karate (ochraniacze będzie można zakupić podczas zbiórki po wcześniejszym zamówieniu mailowym)
  • obuwie sportowe
  • nakrycia głowy
  • stroje kąpielowe
  • kremy ochronne
  • ręczniki plażowe

Opieka medyczna

Uczestnikami obozu pod względem zdrowotnym będzie zajmowała się pielęgniarka pani Beata Krupa. Jak już wcześniej pisałem będzie nam towarzyszyć od wyjazdu z Warszawy do czasu powrotu.

Telefony

Na obóz dzieci mogą wziąć ze sobą telefony. Korzystanie z nich będzie jednak ograniczone. Uczestnicy obozu będą mieli dostęp do swoich telefonów w określonych godzinach w ciągu dnia, ustalonych z wychowawcą. BiH jest poza strefą taniego roamingu, zatem korzystanie z telefonów wiąże się ze sporymi wydatkami.

 

Na koniec chciałbym przypomnieć, że w obozie mogą brać udział wyłącznie zdrowe dzieci. W przypadku chorób, które nie zostaną wyleczone przed wyjazdem prosimy o konsultowanie wyjazdu dziecka.

Dodatkowe informacje można znaleźć w PREZENTACJI ZE SPOTKANIA INFORMACYJNEGO.