Kettlebell dla Sportów Walki

środa, 31 maj 2017

Szkolenie Kettlebell dla Sportów Walki - poziom 1

Wspólnie z RKC Poland zapraszamy na profesjonalne szkolenie z treningu kettlebell skierowane specjalnie dla klubów karate kontaktowego.

Termin: 11 czerwca 2017 /zgłoszenia do 6 czerwca, liczba miejsc ograniczona/

Start: 11:00

Koniec: 17:00

Konstancin Jeziorna, Hala Sportowa ZS nr 3, ul. Bielawska 57

Cena 200 zł - specjalna oferta tylko dla osób zrzeszonych w klubach karate (standardowa cena kursu obejmującego przedstawiony zakres szkolenia wynosi 350 zł)

ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 505 093 616, 600 388 498

Organizatorzy:  RKC Poland, KKK IPPON

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają Certyfikat

Szkolenie przeprowadzone zostanie przez kadrę RKC Poland www.rkckettlebell.com

RKC Hardstyle Kettlebell – amerykański system certyfikacji instruktorskiej kettlebell prowadzony przez Dragon Door.

Dragon Door Publications jest jest od 2001r. światowym liderem sfery treningu funkcjonalnego, oferującym bezkonkurencyjnej jakości kursy instruktorskie kettlebell, jak również wydawcą takich pozycji jak "Enter the Kettlebell", "Nagi Wojownik", "Skazany na trening", czy "Master the Kettlebell".

Wśród kadry instruktorskiej i autorów skupia takich specjalistów jak Dan John, Max Shank, Al i Danny Kavadlo, Paul Coach Wade, Pavel Tsatsouline i wielu innych.

Dragon Door zapoczątkował blisko 20 lat temu dosłowną rewolucję kettlebell na świecie. Wydawnictwo wprowadziło na amerykański, a następnie europejski rynek metodykę Hardstyle Kettlebell poprzez serię książek nieznanego wówczas szerzej autora w osobie Pavla Tsatsouline'a, oferując następnie pierwsze międzynarodowe uprawnienia instruktorskie kettlebell w postaci certyfikacji RKC.

KKK IPPON

Klub Karate Kyokushin zajmujący się szkoleniem zawodników na wszystkich poziomach zaawansowania, mocno stawiający na rywalizację sportową, mogący się poszczycić sukcesami swoich zawodników na poziomie Mistrzostw Polski oraz w zawodach międzynarodowych z Mistrzostwami Europy włącznie. W treningach, poza merytoryczną sferą karate kontaktowego, wykorzystuje nowoczesne metody treningu motorycznego, ukierunkowane na optymalizację wyników, w tym trening z wykorzystaniem odważników kettlebell oraz metodyki hardstyle.

Kadra szkoleniowa – kurs kettlebell dla sportów walki poprowadzi kadra instruktorska RKC Poland, w tym Wojciech Sulima (KKK IPPON)

Zakres szkolenia:

  1. TGU – fundamenty siły, stabilizacja, profilaktyka
  2. Deadlift – ćwiczenie utrwalające wzorzec ruchowy hip hinge
  3. Swing – dynamika, moc, wytrzymałość
  4. Clean – droga do żelaznej gardy
  5. Press – siła, żelazny cios
  6. Squat

 

Kettlebell to narzędzie treningowe, które od połowy XIX wieku towarzyszyło wszystkim zapaśnikom oraz siłaczom.

Trening kettlebell to nieustanne zwiększanie mocy eksplozywnej, rozbudowa siły funkcjonalnej, podnoszenie wytrzymałości siłowej oraz udoskonalanie koordynacji ruchowej.

W obecnych czasach wraz z rozwojem metodyki treningowej, ćwiczenia z odważnikami zawierają niemal wszystkie aspekty potrzebne zawodnikom sztuk i sportów walki.

Metodyka Hardstyle, która została wprowadzona na sportowy rynek przez firmę Dragon Door (blisko 20 lat temu) zawiera w sobie kompleksowy system treningowy pozwalający zawodnikom na bezkonkurencyjne, niezwykle efektywne podniesienie zdolności siłowych i wytrzymałościowych.

Kettlebell Hardstyle pozwala sportowcom na poprawę ogólnej jakości ruchowej, zapewniając rozwój siły funkcjonalnej, mocy eksplozywnej, dynamiki, zręczności, a oprócz tego gwarantuje wykucie żelaznej, wytrzymałej sylwetki przy zachowaniu elastycznych cech motorycznych.

Szkolenie ukierunkowane jest na naukę i doskonalenie najważniejszych technik pracy z odważnikami kettlebell, których znajomość jest podstawą do bezpiecznego i efektywnego wykorzystania tego narzędzia w treningach.

Szkolenie jest przygotowane specjalnie dla przedstawicieli klubów karate. Pilotażowy kurs został przeprowadzony dla zawodników KKK IPPON.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie jest ważne po dokonaniu wpłaty na rachunek:

GYM-MANIA Marianna Sulima-Nurkiewicz

50 1020 5558 1111 1688 6580 0052