Memoriał Branka Bosnjaka

piątek, 20 październik 2017

14 listopada w Chorwackim Samoborze odbyła się XXII edycja międzynarodowego turnieju  Memoriał Branka Bosnjaka. W tym roku po raz pierwszy na tym turnieju wystartowali zawodnicy naszego klubu.

Turniej, dzięki wypracowywanej przez lata renomie, jest wydarzeniem przyciągającym bardzo dobrych zawodników z najlepszych europejskich klubów.

Nasz IPPON reprezentowali Anna Bielska (-55kg), Daniel Sternik (-65kg) oraz Kuba Tęcza (-85kg). Start ten miał być turniejem kontrolnym przed Mistrzostwami Europy, który pozwoli sprawdzić się naszym kadrowiczom w konfrontacji z zawodnikami z innych reprezentacji.

Świetny występ odnotowała Ania, która zwyciężyła dwa pojedynki, pokonując zdecydowanie swoje rywalki: Evelin Bernath z Węgier i Uxue Lopez de Alda z Hiszpani. W finałowym pojedynku przegrała z aktualną Wicemistrzynią Europy seniorów Weroniką Nemeth, po trzech wyrównanych rundach, na skutek różnicy wagi. Dodać należy, że w remisowych rundach, najpierw dwóch, następnie jeden sędzia wskazywał zwycięstwo Ani, reszta remis. Tym sposobem zajęła drugie miejsce.

Daniel Sternik również zapisze występ w zawodach do bardzo udanych, choć zabrakło szczęścia w półfinałowym starciu. W pierwszym pojedynku Daniel pokonał przez ippon Greka Ntamotsidisa Vladimirosa, dzięki czemu znalazł się w półfinale. Tutaj jego przeciwnikiem był faworyt kategorii Szwed Milad Samizade. Nasz zawodnik doskonale poprowadził walkę zyskując zdecydowanie przewagę. Pod koniec pierwszej, regulaminowej rundy, wykonał kopnięcie, które spowodowało przeprostowanie nogi rywala, co sędziowie ocenili jako nieprzepisową technikę i tym samym przyznali shikaku kończąc pojedynek. Daniel musiał zadowolić się brązowym medalem.

Najcięższy z naszych zawodników – Jakub Tęcza – stoczył tylko jedną walkę, w której spotkał się z węgierskim zawodnikiem Szudi Ferenc. Walka toczyła się na równym poziomie jednak Węgier zdobył wazari dzięki celnej technice na chudan, a Kuba nie potrafił już odrobić tej straty.

Ogólnie start w turnieju był bardzo udany. Wszyscy spotkali się z mocnymi rywalami, co pozwoliło ocenić bieżącą formę oraz wyznaczyć dalsze cele treningowe. Poznaliśmy też nowy, doskonały europejski turniej, na który z chęcią będziemy wracać w przyszłości.

DSC 7216 Kopiowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 7221 Kopiowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 7234 Kopiowanie