Sensei Paweł Orysiak

Paweł Orysiak urodził się 18 marca 1976 roku. Z wykształcenia jest magistrem politologii, ukończył wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.

Treningi karate kyokushin rozpoczyna w 1990 roku.

Trenuje:

1990  – 1991 r. w sekcji na warszawskiej Pradze u sempai Wojciecha Raczkowskiego

1991  – 1992 r. w działającej na Woli sekcji sensei Zbigniewa Ostrowskiego

od 1992 r. w MKKK u sensei Rafała Tomali

1997 – 2003 r. równolegle w BKKK sensei Mariusza Mazura.

Dziesięcioletnią karierę zawodniczą rozpoczyna w 1994 roku na zawodach "Pierwszego Kroku" na warszawskim AWF-ie i zwycięża w swojej kategorii wygrywając wszystkie walki przed czasem. W kolejnych latach, kontynuując karierę zawodniczą, zdobywa m.in. medale Mistrzostw Polski Seniorów, Puchar Polski, kończy w 2003 roku wicemistrzostwem na Międzynarodowym Pucharze w Legnicy. W 1999 roku kończy ogólny i specjalistyczny kurs instruktora sportu o specjalności karate i rozpoczyna prace jako zawodowy instruktor.

W międzyczasie kończy kurs wychowawców kolonijnych, podpatruje wzorce na letnim obozie młodzieżowym w USA i od tamtego czasu uczestniczy w kilku obozach i zgrupowaniach rocznie.

Powyższe uzupełnia wykształceniem pedagogicznym. W roku 2002 zdaje egzamin na stopień mistrzowski I dan, latem 2009 egzamin na II dan, a w sierpniu 2013 na III dan. Prowadzone od 1999 roku przez sensei Pawła sekcje w Wilanowie i Konstancinie stale się rozwijają, trenuje w nich kilkaset osób, udaje się wyszkolić szereg zawodników, wśród których są już Mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharu Polski i inni. Od 2001 roku sensei Orysiak prowadzi treningi karate w Kanadyjskiej Szkole Podstawowej w Warszawie. W latach 2003 - 2008 roku sensei Orysiak współpracuje z firmą Ochrona Stołeczna, prowadząc m.in. wraz z majorem Arkadiuszem Kupsem organizowane przez firmę szkolenia dla młodzieży szkolnej z zasad bezpiecznego funkcjonowania w środowisku miejskim. Oprócz przekazywania umiejętności w karate kyokushin sensei Orysiak wprowadza w prowadzonych przez siebie treningach pogłębianą na przestrzeni lat wiedzę z zakresu innych sportów walki – boksu (u trenera Łukasza Landowskiego w warszawskiej Legii), brazylijskiego ju-jitsu (MMA Warszawa Mirosława Oknińskiego i w Copacabana Fight Club), muay thai (u Artura Budzińskiego w klubie Prakong), czy trenując u boku m.in. Pawła Nastuli, Roberta Jocza, i Wojciecha Orłowskiego czyli teamu MMA Nastula Judo Fight Club. W 2010 wraz z sensei Marianną Sulimą-Nurkiewicz zakłada Klub Karate Kyokushin IPPON.