Historia klubu

Klub Karate Kyokushin IPPON powstał w 2010 roku. Założycielami byli: sensei Paweł Orysiak 3 dan oraz sensei Marianna Sulima Nurkiewicz 3 dan, którzy wciąż są głównymi trenerami oraz zarządcami klubu. W momencie powstania IPPON oboje byli już doświadczonymi instruktorami oraz mogli pochwalić się bogatą przeszłością zawodniczą.

Klub Karate Kyokushin IPPON działa na terenie miasta Konstancin-Jeziorna oraz w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Zajmujemy się zarówno szkoleniem dzieci oraz młodzieży, jak i dorosłych. Prowadzimy treningi na wszystkich poziomach zaawansowania. Każdego roku powołujemy do życia nowe grupy początkujące, z których wyrastają pokolenia karateków. W tym roku uruchomimy w klubie aż 14 nowych grup. Początkujący uczestnicy z czasem kontynuują swoją karierę i przechodzą do grup o coraz wyższym poziomie zaawansowania. Młodzież i dorośli, chętni do cięższych treningów i lubiący rywalizację sportową, przechodzą w tryb szkolenia sportowego, po czym biorą udział w zawodach.

IPPON może poszczycić się sukcesami wychowanków na wszelkich poziomach rywalizacji – od lokalnych zawodów dla dzieci, przez zawody regionalne dla dorosłych, po ogólnopolskie do Mistrzostw Europy seniorów. Na tym jednak nie poprzestajemy wierząc, że w naszym zasięgu są także trofea Mistrzostw Świata.

Swoją pasję przekazujemy na co dzień dzieciom i dorosłym, którzy z nami ćwiczą. Prowadzimy zajęcia karate dla początkujących i średnio zaawansowanych, a także tych, którzy posiadają niezbędną wiedzę do udziału w walkach. Poza okresem regularnych treningów odbywających się w roku szkolnym organizujemy obozy sportowe kyokushin – letnie oraz zimowe – które cieszą się dużą popularnością wśród ćwiczących.

Prowadzimy także dodatkowe szkolenia karate dla dzieci i dorosłych, angażujemy się w imprezy lokalne, trenerzy prowadzą treningi kyokushin w systemie zajęć indywidualnych. Nasi instruktorzy są obecni w przedszkolach, gdzie przekazują umiejętności najmłodszym dzieciom, które chcą zapoczątkować swoją przygodę z tą sztuką walki.